Web Tasarım ve Geliştirme

Web tasarım; Kurum, kişi veya hizmete yönelik hazırlanan internet sitesi oluşturma aşamalarına verilen isimdir. Web tasarım aşamalarının tamamlanması ardından, internet kullanıcıları web sitesine erişim sağlayabilir. Web tasarımcısının hedefi ise; kullanıcının web sitesine rahat erişim sağlamasıdır. Aynı zamanda kullanıcı istediği bilgiye kolay bir şekilde ulaşabiliyorsa, web tasarımı başarılı demektir.


Web Tasarım ve Geliştirme

Kurum ve kişilerin; firmalarını, ürünlerini veya kendilerini tanıtması için online platformlar üzerinden oluşturdukları sistemlere web sitesi ismi verilmektedir. Web sitelerinin kişi ve firma istekleri doğrultusunda oluşturulması ve tasarlanması süreçlerine ise web tasarım ismi verilmektedir. Web sitesi oluşturulması aşamasının ardından sitenin daha etkin ve sağlıklı hizmet vermesi için geliştirme işlemleri yapılmaktadır. İnternet sürekli olarak gelişen bir platform olduğu için bu süreçler oldukça büyük önem taşır

21.yy İnternet ve Bilişim çağı olarak isimlendirilmiştir. Hayatımızın her alanında olan internet, günlük işlerimizi yapabildiğimiz bir sistem haline gelmiştir. Akıllı telefonların ve bilgisayarların her geçen gün gelişmesi, internet üzerinden yapılan işlemlerin artmasına neden olmuştur. Firmalar, kurumsal kimliklerini geliştirmek için ve müşterilerine kolay ve seri şekilde ulaşmak için web sitelerine ihtiyaç duymaktadır. Bu durumda web tasarımı yapan firmaların kurulmasına sebep olmuştur.

Firmalar, daha çok sayıda hizmet verebilmek adına web sitelerinin profesyonel olarak tasarlanmasını ve geliştirilmesini isterler. Profesyonel web tasarımı, firmaların dünyada tanınır hale gelmesi için önemli bir silahtır. İnternet kullanıcılarının; profesyonel olarak kurgulanmış ve tasarlanmış internet siteleri ile markaya olan güveni artar. Bu durumda web sitesinin ne kadar önemli bir yatırım olduğunu göstermektedir.

Firmalar, hizmet verdikleri sektörlerde rakiplerinin bir adım önünde olmak için özgün web sitesi tasarımı yaptırmalıdır. Firmanın kurumsal kimliğini, ürünlerini ve hizmetlerini eksiksiz olarak yansıtan web siteleri, firmayı ve markayı ön plana çıkartmaktadır. Aynı zamanda başarılı bir web tasarımı, Google gibi arama motorlarında, sitenin önerilen siteler arasına girmesinde yardımcı olacaktır. Başka firmalar tarafından yapılan web tasarımlarından uzak durmak ve özgün olmak oldukça önemlidir.


BAŞARILI WEB SİTESİ İÇİN

Web site tasarımı ihtiyacınızı karşılamak istiyorsunuz , bunun için binlerce web tasarımcı ve firma arasından birine karar vermeniz gerekiyordur. Neden bizi seçmeniz gerektiği konusunda size farkımızı anlatacak bir kaç şeyden bahsedeceğiz. Google Ajans ürün ve hizmet satışından daha çok müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bu yüzden sizin web tasarım ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra da vereceğimiz hizmet ve eğitimler ile hiç bir zaman web tasarım girişimlerinizi desteksiz ve eksik bırakmayacağız. Sizinle bu yolda uzun soluklu ilerlemeyi ve başarınızı referansımıza ekleyerek taçlandırmak isteyeceğiz.

Web Tasarım ve Geliştirme
Web Tasarım ve Geliştirme

GELİŞMİŞ WEB SİTENİZ OLSUN

Bir web sitenizin ziyaretçileriniz tarafından sevilmesi kadar arama motorları tarafından da sevilmesi sıralamalarda ön sıralara gelmeniz anlamını taşımaktadır. Bu nedenle siteniz tasarlanırken SEO uyumlu olması sağlıyoruz SEO uyumlu çalışma sitenizin kalitesini arttırır ve güncel arama motoru algoritmalarına karşı uyumludur. Temeli sağlam binanın depremlere karşı dayanıklı olacağını unutmayın…

Yeni nesil tasarım biçimi olan Responsive ile hazırlanan bir web sitesi ; telefon , tablet , farklı çözünürlüklerdeki LCD ve monitörlerle uyumludur. Responsive temalarda ekstra mobil için temaya ihtiyaç duyulmaz ve oldukça kullanışlıdır. Google tarafından desteklenen responsive kodlama sistemi kullanıcılar tarafından da sevilmektedir. Web sitenizin tamamen kullanıcı ve arama motoru dostu olabilmesi için sitenizin kusursuz optimizasyona ihtiyacı vardır. Sayfa açılış hızları ve sayfa önbellekleme , Google PageSpeed Insights kurallarına göre siteniz optimize edilmektedir.

KORKUSUZ DENEYİM İÇİN

Kullanıcı deneyimi açısından sayfa tasarımlarınızın , menü yapısının her tarayıcı ve işletim sistemine uygun olması gerekmektedir. Google Ajans web tasarım çözümlerinde sitelerinizi tüm cihazlarda sanal olarak test etmektedir ve ortaya çıkan sorun ve hataların giderilmesini sağlayarak sitenizi kusursuz teslim etmektedir. Kolay kullanımlı yönetim panelleri sayesinde sitenizin dinamik yapısında değişiklikler sağlayabilirsiniz. Örneğin bir yazı , sayfa oluşturabilir veya kullanıcı yetkilendirmesi yapabilirsiniz. Sizin için hazır eğitim videolarımız ve özel eğitimlerimiz ile kullanıcı panelinizi oldukça rahat kullanabileceksiniz. Sitenizin veri kaybetmesine tahammülünüz kalmadıysa veya sistemsel olarak açıklardan tereddüt ediyorsanız korkmayın. Google Ajans kullanmış olduğu yazılım teknolojisi ile bünyemizde barındırdığımız sunucu verilerini yedekleyerek sizlere üstün hizmet sunmaktadır. Ayrıca sistem için hazırlanan yeni yazılımları düzenli olarak güncelleyerek sistem güvenliğinizi ve kullanıcı deneyiminizi iyileştirmektedir.

Web Tasarım ve Geliştirme


Geniş Açıdan WEB TASARIMKurumsal Web Tasarımın Önemi

Firmaların temel ihtiyacı haline gelen web sayfaları kurumsal kimliğiniz açısından da büyük önem taşımaktadır. Kurumsal web sitesi tasarımı sadece markanızın kimliğiniz yansıtmakta kalmamakla beraber yeni ve potansiyel müşterilerin size ulaşmasını hedefler. Bu nedenle profesyonel web sitesi tasarımı sayesinde başarıya ulaşabilmeniz mümkündür.

Web Tasarımı ve Web Yazılımı farklı sektörlerde farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Genel olarak kurumsal firmaların kullandığı amacı hizmetlerini tanıtmak olan yönetim panelli sistemler. Müşterinin dilediği zaman düzenleyebileceği blog, sayfa ve diğer ekleme , çıkarma işlemlerini kolaylıkla yapabileceği CMS sitelerdir. Eğer potansiyel satışı olan ürün satıyorsanız sizin için E-ticaret uygun olabilir veya ürün satışı olmadan sadece teklif almak ve ürünlerinizi görmelerini istiyorsanız katalog tarzında bir web sitesi size uygun olabilmektedir. Amacınıza ve hedefinize uygun olmayan web yazılımları sizi zarara uğratabilir. Bu nedenle size uygun ürün ve hizmeti bize sormaktan asla çekinmeyin.

İyi bir web sitesi denince aklınıza ilk gelen en sevdiğiniz renklerden oluşan web sitesi mi ? Eğer böyleyse yanılıyorsunuz demektir iyi bir web sitesi tasarlamak farklı aşamalardan geçerek oluşmaktadır. Bunların temelinde Alt yapı , Tasarım , İçerik oluşturmaktadır. Eğer yazılımınız son teknolojiye uygun değilse tasarımınız ne kadar iyi olursa olsun sayfanızın bulunabilirliğinde ve kullanımında sıkıntılar yaşıyorsanız sayfanıza negatif olarak etkiler. Bir diğer önemli kısım tasarım şöyle düşününki sizin renk zevkleriniz bir başkasının renk zevki olmayabilir. Siz sarı severken karşı taraf pembe sevebilir kurumsal kimliğiniz yoksa eğer renk seçimini yaparken oldukça dikkatli olmak gerekir ve iyi analizlerin yapılması gereklidir. Bu nedenle işe başlamadan önce kurumsal kimliğinizi olmalı ve bunun üzerine çalışma yapılması en doğru olandır. Bir diğer önemli nokta ise hedef kitlenize sayfanız üzerinde yansıttığınız içeriklerdir. Bilginin çok hızlı tüketildiği dönemdeyiz müşteri aradığı her şeyin alternatifini arama motorları aracılığıyla bulabilmektedir. Bu neden sizin de içerik olarak en doğru ve doyurucu olanı vermeniz gerekir ki tüketiciler sizi takip etsin. Web Sitesi Kurma konusunda mutlaka çevrenizden fikirler edinin ve onlardan duyduklarınızla fikrinizi geliştirebilirsiniz.


Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarımının yapımı aşamasında, ilk olarak sitenin hangi amaca hizmet edeceğini bilmek gerekir. Hedef kitlesi analizi, isteklere cevap vermek, kullanıcı kolaylığı sağlamak ve sitenin ürün ve hizmetlerini göz önüne çıkartmak, web tasarımının en önemli noktalardır. Web tasarımcısı, tasarım stratejisi geliştirir ve buna uygun olarak adımlar atar.

Firma ve şahıs için oluşturulmak istenen web sitesi, farklı web tasarım süreçlerinden oluşmaktadır. Bu süreçler eksiksiz olarak yapıldığı zaman başarılı bir ürün ortaya çıkar.

  • İlk olarak firmanın ve ya internet sitesinin oluşturulma hedefleri belirlenir. Bu belirleme sürecinde müşteri odaklı düşünmek gerekmektedir. Müşteri istek ve ihtiyaçları belirlenmeli, bunlara göre adımlar atılmalıdır.
  • Firmanın ve ya internet sitesinin ihtiyaçları, çözüm önerileri ve verileri analiz edilir. Bu analiz sonrası web tasarım geliştirme sürecine geçilmelidir.
  • Web sitesi için belirlenen bütçe, içerik ve süreye karar verilmesi gerekir.
  • Özgün grafik tasarımı ve genel konsept belirlenir.
  • Bu aşamaların ardından web sitesinin yazılım geliştirme sürecine geçilmesi gerekir.
  • Yazılımı aşaması ardından, web sitesinin arama motorlarında yukarılarda çıkması için hız testi ve entegrasyonu yapılmalıdır.
  • Kodlama işleminin son aşamasında, web sitesinin yayına girmesi için kesintisiz ve hızlı bir web serverında yayına alınması gerekmektedir.

Akıcılık; Web tasarımı esnasında, sitenin ne hakkında olduğunu ve içeriğinin ne olduğunu kullanıcı en fazla 3 saniye içinde anlamalıdır. Web sitesinde farklılık yaratacak olan ayrıntılar kullanıcıyı yormadan ön plana çıkartılmalıdır.

Renkler; Web tasarım esnasında renk seçimi yapılırken yılın trendlerini göz önüne almak gerekir. Kadınlara yönelik web sitelerden açık renklere, müzik ile alakalı web sitelerinde kahverengi gibi koyu renklere ağırlık verildiği görülmektedir. Renk seçiminde hangi rengin hangi psikolojiyi yansıttığı bilinmeli ve buna göre karar verilmelidir.

Grafik; Şematik görseller kimi zaman video, resim ve kelimelerin anlatabileceğinden daha fazla şey anlatmaktadır. Doğru grafik seçimi ile kullanıcı mevrut içeriğe daha rahat bir şekilde yönlendirilebilir. Aynı zamanda yazı fontları da oldukça önemli bir paya sahiptir.

Fontlar; Web sitesinin tasarım kalitesini arttırmak için çeşitli yazı tipleri kullanılması gerekmektedir. Bir çok web tarayıcı sadece güvenli yazı tipleri olarak bilinen fontları görüntüleyebilmektedir. BU nedenle web tasarımı esnasında yaygın kabul edilen fontlar ile çalışmaya özen göstermek gerekmektedir.

İçerik; Tasarım ve içerik; metin ve görsellik yolu ile ziyaretçilere yansıtılır. Ziyaretçiyi şaşırtmak ve onlarda heves uyandırmak için görsel ve metinler ilgi çekici olmalıdır. İlgi çekici içerik, müşterinin sitede harcadığı vakti arttıracaktır. İçerikler zengin ve faydalı olmalıdır. Anahtar kelimeler içeren ve arama motorlarına optimize edilen içerikler, arama motorlarında sitenin daha üstlerde çıkmasına neden olmaktadır.

Web tasarımı ve geliştirilmesi sürecinde, siteyi görsel olarak etkileyici hale getirebilmek için kullanıcının düşünülmesi gerekmektedir. Kullanıcı dostu arayüzler kullanıldığı takdirde kullanıcı dostu web tasarım oluşturmak mümkündür. Kullanıcı dostu arayüzler şu şekilde sıralanabilir;

Navigasyon; Web sitesinin mimari yapısı oluşturulurken, navigasyon araçları ve menüler, müşterilerin nasıl arama yaptığı ve web sitesine nasıl göz attıkları dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Ziyaretçilerin ihtiyaç duyduğu, verimli ve bilgiyi kısa sürede bulmaya yönelik kurgulanan web siteleri her zaman daha fazla tercih edilmektedir.

Multimedya; Web tasarımında sesler ve videolar, kullanıcının kolay şekilde algılayabileceği şekilde olmalıdır. Bu, web sitesine gelen ziyaretçilerin sitede daha fazla zaman geçirmesine neden olabilir.

Uyumluluk;  İnternet sitesinde yer alan sayfaların doğru bir şekilde görüntülemesini sağlamak ve bunu devamlı hale getirmek için her tarayıcıda sorunsuz olarak çalışacak web sitesi tasarlanmasına dikkat edilmelidir.

Teknoloji; Web tasarımcısının teknolojideki ilerlemeleri sürekli olarak takip etmesi, site geliştirme aşamasında atacağı adımlarda yardımcı olacaktır. Profesyonel, dinamik ve taze web tasarımı için yenilikçi ve hareketli olmak gerekmektedir.

İnteraktif; Kullanıcı yorumlarının web tasarımının içinde yer alması, kamuoyu katılımının artmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda e-posta formları veya e-bülten kayıtları ile ziyaretçi ile sürekli etkileşim halinde olmak mümkündür. Bu durum sitenin ziyaretçi sayısının artmasına ve siteye ziyaret eden kişilerin daha fazla vakit harcamasına neden olacaktır.

Web sitesi yayın alındıktan sonra en fazla dikkat edilmesi gereken konu özgünlüktür. Site tasarımının ve içeriğinin özgün olması, sizi Google’da ve diğer arama motorlarında üst sıralara çıkartacaktır. Sitenin kurulma amaçlarından biri para kazanmak ise, özgünlük ile bunu sağlamak mümkündür.

Web tasarım ve geliştirme aşaması, projenin ilk ayağı olarak isimlendirilebilir. Daha sonrasında web sitenin rahat bulunması, yayılması ve yaşatılması gerekir. Bu aşamalar en az web tasarımı kadar önemlidir. Web siteniz sınırlı sayıda insana ulaşıyorsa, bu sizin yeni müşteriler kazanamayacağınız anlamına gelmektedir.

Özellikle web sitesi, bir firmayı temsil edecek ise web tasarım daha fazla önem taşımaktadır. Hem görsellik hem de tasarımın SEO uyumlu olması için profesyonel web tasarım şirketlerinden yardım almanız gerekir.


bedava bahis bahis siteleri hayata dair bedava bahis izmir escort izmir escort İskenderun escort casino siteleri MarsBahis Kartal Escort bodrum escort bayan Blonde escort girls in Istanbul Call Dubai Escorts gebze evden eve nakliyat